/ Despre noi

Cariere

Echipa International Leasing este o echipa tanara, media de varsta fiind sub 35 ani, dinamica, dedicata, si mai ales flexibila, permitand companiei sa reactioneze prompt si intr-un mod profesionist la orice solicitare si sa se adapteze permanent la schimbarile din piata.

Alatura-te echipei noastre!

Verifica periodic aceasta sectiune pentru a vedea ce oportunitati noi de cariera sunt deschise in cadrul International Leasing si cum te poti alatura echipei noastre.

» Reprezentant Vanzari Auto Rulate

Reprezentant Vanzari Auto Rulate

Reprezentant Vanzari Auto Rulate (nr. pozitii deschise - 3)

Responsabilitati majore

Prospecteaza piata, dezvolta si mentine portofoliul de Clienti

Asigura consultanta tehnica si comerciala; manifesta o excelenta cunoastere a detaliilor tehnice/comerciale aferente produselor ofertate (auto)

Asigura promovarea si vanzarea directa a produselor ce fac obiectul ofertei comerciale a Companiei

Asigura o rata crescuta a raportului "Potentiali Clienti - Clienti Efectivi"; asigura maximizarea rentabilitatii portofoliului

Monitorizeaza intregul proces pre/post vanzare, asigurand mentinerea unor relatii profesionale excelente cu Clientii si focusandu-se pe construirea de Parteneriate pe termen lung

Asigura operationalizarea/atingerea obiectivelor strategice/de business prin atingerea target-ului (obiectivelor individuale de vanzare)

Respecta procedura de vanzare implementata la nivel de Companie

Monitorizeaza permanent evolutia pietei auto

Propune solutii de optimizare/crestere a vanzarilor

Raporteaza lunar/ad-hoc catre Managementul Companiei

Cerinte profesionale

Absolvent studii superioare. Constituie avantaj studiile in domeniul auto/tehnic.

Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor directe de autovehicole.

Baza solida de cunostinte in domeniul tehnic/auto, managementul vanzarilor, managementul negocierii si comunicarii.

Abilitati

Limba engleza - nivel mediu/avansat

Cunostinte operare PC - Microsoft Office (Excel; baze de date - "manipularea"bazelor de date pentru analiza cantitativa/calitativa)

Permis de conducere valid

Cerinte personale

Personalitate pro-activa/puternic orientata catre obtinere de rezultate

Promptitudine si punctualitate pe livrabile

Self-management/capacitate crescuta de organizare/auto-organizare

Capacitatea de a lucra pe deadline-uri stranse cu pastrarea focusului pe agenda profesionala

Flexibilitate mentala

Se solicita disponibilitate pentru deplasari.

Se ofera pachet salarial atractiv in acord cu performanta sustinuta, telefon, masina disponibila in interes de serviciu.

Numai candidatii eligibili vor fi contactati pentru interviu.

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

Aplicatiile pot fi transmise si pe: office@leasing.ro

Aplica CV